И ове године у нашој школи одржана је изложба кућних љубимаца. Основни циљ изложбе био је да се код деце подстакне одговорност и хумани приступ животињама. Главни организатори изложбе били су: наставница биологије Надежда Јелић, наставник биологије Радоман Фатић, наставница историје Весна Дишић-Величић и наставница веронауке Слађана Павловић.

Поред њих у организацији изложбе учествовали су и чланови Ђачког парламента. На изложби је престављено преко 150 кућних љубимаца.

Сви излагачи добили су дипломе, а пошто изложба није била такмичарског карактера, сви су се осећали као победници. Наставница ликовног васпитања Весна Јовановић је, заједно са ученицима израдила беџеве, који су такође дељени и учесницима и гостима. Посебно место било је резервисано за ветеринара Мирослава Нешовића који је деци делио бесплатне савете. На дечијим лицима блистали су осмеси и осећало се одушевљење у сваком кутку школског дворишта. Изложбу је посетио велики број ученика, родитеља, наставника наше школе, а било је и наставника из других градских школа. Изложба је била и медијски пропраћена од стране телевизије Галаксија. Надамо се да ће и следеће године изложба бити овако успешна и да ћемо окупити још више учесника. Зато вас све позивамо да нам се придружите на наредној изложби.