КОНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ:

Трећи разред

Четврти разред

Пети разред

Шести разред

Седми разред

Осми разред

НА ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ПОЗИВАЈУ СЕ СВИ УЧЕНИЦИ СТАРИЈИХ РАЗРЕДА (V-VIII) СА 30 И ВИШЕ ПОЕНА И УЧЕНИЦИ IV РАЗРЕДА СА 50 И ВИШЕ ПОЕНА.

ОШ „Свети Сава“ налази се у Чачку, у приградском насељу Атеница, у улици Др Драгише Мишовића бр. 245. У близини је предшколска установа „Колибри“ са којом школа има одличну сарадњу. Већина предшколаца из ове установе се уписује у нашу школу.

Школу похађају ученици са територије која обухвата три месне зеједнице: Атеницу, Кулиновце и Свети Сава. Приградски положај, углавном ниска градња породичних кућа и специфична социјална структура становништва, дају посебан печат нашој школи.

Историјат школе

Одлуком Министарства за просвету и културу Србије, 19. октобра 1895. почела је са радом четворорезредна школа у Атеници и Кулиновцима, која је касније прерасла у осморазредну школу. Од 1967. године добија име ОШ „7. октобар“, у част прве топовске гранате испаљене на немачке бункере.  Тај назив је носила до 2003. године, а од тада носи назив ОШ „Свети Сава“.

У складу са развојем насеља јављали су се  просторни проблеми у школи, па је она била велико градилиште више пута. У периоду од 1964-1967. године изграђена су три павиљона са по две учионице и просторијом за наставна средства. Даља доградња школског простора изводи се у периоду од 1974-1976. године изградњом централне школске зграде са канцеларијама, холом и осам учионица. Фискултурна сала изграђена је за две године и то од 1980-1982. године. Нова акција дограђивања спрата на централној згради са 5 нових учионица, површине 420 м2  започета је 1996. године а завршена 2000. године.

Због неадекватних услова за извођење наставе у павиљонима и њихове оронулости донета је одлука о изградњи нове школе за млађе разреде. У току 2006. године почела је изградња анекса школе са 16 учионица и пратећим простором. Поред 16 учионица објекат има на располагању малу фискултурну салу, наставничку канцеларију, стоматолошку ординацију, канцеларију за административног радника, и мултимедијалну учионицу.

Наша школа 116 година приноси дар свом крају, младост и таленат, и светлосним нитима знања обасјава и богати културну трпезу свог града. Она тка путеве којима пролазе генерације носећи у својим рукома светове науке, уметности и креативног духа.

Путовође, учитељи, наставници, стручни сарадници, као и путници, ђаци, исписују на географској карти успехе на многим такмичењим?. Доносе медаље и дипломе које су подстрек многима да се боре, да заузму њихова места.  Тако се коло даровитости и стваралачког духа непрекидно окреаће и шири.

Светосавски дух у срцу сваког појединца рађа се уласком у пространо школско двориште и никад се не гаси. Празник за очи, инспирација за ђаке, понос за град, уживање за госте - ОШ „Свети Сава“. Ове реачи својом мелодијом незаборава  привлаче бивше ђаке који јој долазе у походе доносећи своја знања, искуства, али и имања која доприносе осавремењивању наставе.

Прича о Светом Сави се шири, круг пријатеља је све већи, а наша врата су отворена за све добронамернике.

Ослањање на традицију, часно повезивање са младошћу осмишљава и богати свакодневицу школе у којој се негује лепоту речи, трага за бескрајним путевима науке, гледа у звезде као космички феномен, поетски симбол или тежњу ка висинама.

Снаге наше школе су:

1.     Добро руководство школе;
  2.     Добри међуљудски односи;
  3.     Квалитетан наставни и стручни кадар;
  4.     Квалтетан васпитно-образовни рад;
  5.     Адекватне просторне могућности школе;
  6.     Континуирано опремање школе савременим наставним средствима?;
  7.     Могућност сталног стручног усавршавања свих запослених;
  8.     Мотивација запослених за рад са ученицима са посебним потребама;
  9.     Школа која има највећи број Ромске деце у Чачку;
  10.     Једносменски рад у млађим разредима?;
  11.     Продужени боравак за ученике првог и другог разреда;
  12.     Ђачка кухиња;
  13.     Школски часопис;
  14.     Уведена је АДСЛ мрежа и омогућен је сталан приступ интернету (Дигитална учионица и канцеларије);
  15.     Добра сарадња са родитељима и локалном средином.

Слабости наше школе:

1.     Рад у сменама у старијим разредима;
  2.     Неискоришћен простор поткровља у новој згради школе;
  3.     Недовољна опремљеност појединих кабинета савременим наставним средствима;
  4.     Школа нема разглас;
  5.     Избор ваннаставних активности није у потпуности усклађен са потребама ученика и родитеља;
  6.     Неспремност појединаца за тимски рад и примену иновација у настави;
  7.     Партиципација Ученичког парламента у животу и раду школе;
  8.     Некомпетентност у раду са ученицима различитих склоности и способности (инклузивна настава);
  9.     Неадекватна ограђеност и уређеност школског дворишта (дотрајала ограда);
  10.     Ђачка задруга;
  11.     Ограничена финансијска средства

Мисија

Мисија наше школе је да деци савременим методама и различитим облицима рада пружамо знања и вештине које ће их припремити за живот, рад и даље образовање. Постављамо високе стандарде и постижемо добре резултате, а негујемо хуманост, креативност и спортски дух.

Визија

У наредних пет година очекујемо да се комплетна настава реализује у једној смени. Квалитет наставе побољшава се кроз бољу опремљеност школе, веће залагање наставника кроз ваннаставне активности и рад са ученицима различитих склоности и способности. Ученици ће радо долазити у школу, у њој се осећати безбедно и сигурно, а њихове идеје и потребе ће бити део живота и рада школе.