После дуже припреме, у Дому културе у Чачку,  12. јуна 2019,  одржано је поетско-музичко вече песама са Косова и Метохије. Иницијатива је кренула од  професорки наше школе Мирјане Јаневске и Наташе Пауновић, али су у реализацију програма били укључени и ученици и професори других чачанских школа и гости, одлични извођачи изворне музике. Велику помоћ и  подршку пружио нам је Александар Смрекић са својим оркестром World Music centra.

Приредбу је песмом „Гора јечи“ отворила Анастасија Савић, ученица Средње музичке школе „Др Војислав Вучковић“ у Чачку.

Програм су водили Наташа и Богдан Пауновић, професори српског језика и књижевности.

Остали учесници програма:

• Марија Вулић и Маргита Јаковљевић из ОШ „Др Драгиша Мишовић“
  • Лена Лукић, Нађа Николић, Емилија и Мима Стефановић, Маја Новчић, Милица Лишанчић и Страхиња Стојић, ученици ОШ „Свети Сава“
  • Марија Марковић, ученица Медицинске школе у Чачку
  • Ивана Пантелић, ученица Економске школе у Горњем Милановцу
  • Етно - група „Лира“ из Чачка
  • Весна Јекић, професорка Економске школе у Чачку
  • Сања Перовановић, професорка Медицинске школе у Чачку
  • Зоран Марјановић, музичар из Чачка

Сценарио је написала Наташа Пауновић, а певаче су припремали Мирјана Јаневска и Александар Смрекић. Техничку подршку пружио нам је Мирко Мрдак, професор информатике у нашој школи. Помоћ у реализацији приредбе пружила нам је Марија Ћаловић, професорка српског језика, а фотографије је направио Слободан Николић, професор физичке културе, обоје из ОШ „Свети Сава“.

Плакат је дизајнирао Тешан Пауновић.

Прави љубитељи музике отишли су са концерта пуни незаборавних утисака. А и учесници програма кажу да им је било задовољство јер су уживали у овом несвакидашњем догађају.

Фотогалерија: