НАШ ЕКОЛОШКИ ЧАС ‒ екипа Телевизије Телемарк у посети нашој школи

Последњег радног наставног дана, 30. децембра 2021. године, нашу школу je посетила екипа Телевизије Телемарк. Домаћини су били ученици другог и петог разреда са учитељицом Александром Стругар. Пре почетка снимања ТВ емисије Наш еколошки час љубазна новинарка Светлана Радосављевић је упознала ученике са основним карактеристикама телевизијских професија ‒ новинара и сниматеља. Ученици су имали прилику да сазнају које су предности ових занимања, а највише их је интересовало о чему воле да извештавају гледаоце.

Након упознавања, наши гости су пожели да виде како изгледа један час слободних активности посвећен заштити животне средине. O томе су направили прилог за дневну емисију Вести, а касније и емисију Наш еколошки час, којe су емитованe у првим данима јануара 2022. године у оквиру програма ТВ Телемарк.

Ево како су наши децембарски гости, екипа ТВ Телемарк, најавили прилог о нашој школи:

Основна школа „Свети Сава“ у Чачку један је од ретких позитивних примера, не само у Моравичком округу, већ у целој Србији, у којој се у многим сегментима кренуло са речи на дела…

Прилоге можете погледати на каналу ТВ Телемарк: Вести, Наш еколошки час.