Акција „Засади дрво“

Највећа акција садње стабала у Србији „Засади дрво“ покренута је 2019. године и има за циљ очување здраве животне средине, као и одрживи развој друштвене заједнице. Поред пошумљавања, тим „Засади дрво“ бави се и едукацијом и подизањем свести јавности о значају шума.

У оквиру ове сезоне планирана је садња 200.000 садница широм Србије, а акција траје до априла 2022. године. Циљна група су најмлађи, јер је њихово укључивње у овакве акције веома важно.

Свака основна школа на територији Републике Србије је добила по две саднице белог бора, а ученици првог разреда наше школе су саднице засадили у дворишту школе. Садња је организована 24.02.2022. године, уз присуство учитеља и наставника биологије који су указали ученицима на значај дрвећа за опстанак планете.

Татјана Вујовић, професор биологије